Доскорошният №1 в световния тенис Новак Джокович се наложи над австралиеца Алексей Попирин с 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3), за близо 3 часа и 10 минути игра.

Първият сет стартира с размяна на геймове, а в седмия Попирин направи пробив, задържа предимството си до края и затвори частта с 6:4.

Сърбинът започна шеметно втория сет, като взе подаването на противника за 3:1, затвърди пробива и изравни, при 6:3.

Джокера стартира третата част с пробив, след това поведе с 2:0. Той затвърди аванса си и завърши с 6:4, при третия сетбол.

В четвъртата част и двамата тенисисти взимаха подаването си. При 5:5 Новак поведе с 40:0 и имаше три шанса за пробив в правилния миг. Австралиецът обаче се защити чудесно, спечели гейма и стигна до тайбрек. В него опитът на Джокович бе ключов и сърбинът спечели частта и със 7:3, приключвайки целия двубой.

И двамата записаха по 19 аса в срещата, като Новак направи 53 печеливши удара срещу 532 за Попирин.

"Още един много труден мач. Очаквах, че той ще започне със самочувствие. Тези мачове се печелят най-вече с психика", коментира Джокович след победата.

Той призна, че е разбрал от реакцията на публиката за победата на Англия над Швейцария с изпълнение на дузпи и поздрави домакините.

В следващия кръг в понеделник той ще мери сили с датчанина Холгер Руне.