Рафаел Надал се справи за малко повече от 100 минути с австралиеца Джон Милман и го отвя с 6:1, 6:3, 6:2 на старта си на "Уимбълдън".

Така от началото на годината постижението му е вече 14 победи и само едно поражение на турнирите от Големия шлем и затвърждава, че е възвърнал гладиаторската си форма от предишни години. Той вече е във втория кръг на престижната надпревара в Лондон.

Този мач мина изцяло под диктовката на четвъртия поставен в схемата. Той проби още в първия гейм на сблъсъка, повтори упражнението още два пъти и не остави никакви шансове на съперника си за 6:1.

Анди Мъри без проблеми напред на "Уимбълдън"

Световният номер едно без проблеми напред на "Уимбълдън"

Травмата на шотландеца не му създаде неприятности

Най-равностойна беше втората част на този двубой. Милман имаше сили до средата ѝ. Той допусна пробив за 1:3, но веднага го върна и зрителите започнаха да се надяват, че ще видят битка. Но Надал проби веднага за 4:2 и след това спокойно доведе нещата до 6:3 в своя полза и на практика този мач свърши.

В заключителния сет испанският ветеран стигна до два ранни пробива и след 4:0 на всички беше ясно кой ще е победителят. Милман все пак върна единия пробив, но веднага след това Надал се върна на пътя на успеха и затвори мача при 6:2, с което намери и място във втория кръг.