Анди Мъри не срещна затруднения срещу казахстанеца Александър Бублик, побеждавайки го с 3-0 сета на старта на тазгодишния "Уимбълдън". В отделните части шотландецът се наложи с 6:1, 6:4, 6:2 за час и 47 минути игра.

Въпреки притесненията около здравословното състояние на Мъри, който преди началото на турнира се оплакваше от болки в бедрото, той не остави никакви съмнения в крайния си успех.

Преди старта на "Уимбълдън": Семейство Мъри в очакване на второто си дете

Шотландецът ще защитава титлата си от миналата година

След като спечели повече от категорично първия сет, давайки само гейм на своя съперник, във втория Мъри отново имаше превъзходство, но този път Бублик оказа повече съпротива на шампиона от миналата година.

Заемащият 135-то място в света казахстанец допусна пробив още в откриващия гейм, но в края на сета можеше да изравни, след като получи три точки за пробив при 5:4 в полза на Мъри. Водачът в схемата обаче бързо си върна контрола и след пълен обрат спечели подаването си и съответно сета с 6:4.

Последва прекъсване заради дъжда, който бе започнал да вали над Лондон, а след подновяването на срещата двукратният шампион от надпреварата финализира класирането си за втори кръг след 6:2.

Жо-Вилфред Цонга със скоростен успех на старта на "Уимбълдън"

Първият ден се оказа доста успешен за французите

В следващата фаза представителят на домакините ще срещне германеца Дъстин Браун, който победи Жоао Соуса от Португалия с 3-6, 7-6 (5), 6-4, 6-4. В друг мач при мъжете поставеният под номер 12 Жо-Вилфред Цонга постигна трисетова победа над Нори Камерън от Великобритания (6-3, 6-2, 6-2). Чиста победа записа и деветият поставен Кей Нишикори (Япония), който се наложи с 6-2, 6-2, 6-0 над италианеца Марко Чечинато.