Мъжкият национален отбор по волейбол на България не успя да спечели третото място в Европейката лига.

"Лъвовете" загубиха от Австрия с 0:3 (23:25, 21:25, 23:25) в срещата във Варна. В спора за златото се изправят Македония срещу Естония,  в зала "Конгресна" от 18:00 ч .

В първия гейм играта беше равностойна. Тимът ни взе предимство с 22:19. За съжаление обаче, не успя да го запази, а във важния момент при 23:23, националите ни допуснаха две последователни грешки и отстъпиха гейма с 23:25.

Във втория гейм момчетата на Мирослав Живков се бориха до 12:12, след което настъпи спад. Нашите допускаха доста слабости в посрещането като, австрийците  поведоха с 18:13. Това бе преломен момент и австрийците взеха и този гейм, като поведоха с 2:0 гейма.

В третата част, селекционерът ни се опита чрез смени да постигне промяна. Австрийците поведоха с 21:16, когато настъпи възход. Силни минути отбелязаха Трифон Лапков и Мартин Атанасов, след чиято серия от сервис нашите намалиха разликата до 23:24. За съжаление при възможност за изравняване, Лапков допусна грешка, закачи мрежата и Австрия спечели гейма и мача, а с това съперникът завърши с бронзовите медали.