След двете блестящи победи над миналогодишния победител в Световната лига Полша с 3:0 и 3:2, българският национален отбор по волейбол за мъже замина за Аржентина, където от 17-и до 22-и юли ще се проведат тазгодишните финали.

България попадна в група "D" заедно с отборите на Аржентина и Италия. Първият ни мач е с Аржентина на 18-и юли от 3 часа българско време. Също от 3 часа на следващия ден играем с Италия. След това почиваме, а полуфиналите и финалите са на 21-ви и 22-ри. Всички мачове ще бъдат предавани пряко от ТВ7.

Досега от 23-те издания на Световната лига България е участвала в 15, като 10 пъти се е класирала за финалната фаза. Най-доброто ни представяне е 4 пъти на 4-то място - 1994, 2004, 2006 и 2012 г. Имаме още 5 пети и едно шесто място.

Волейболните ни национали ще получат допълнителни премии за страхотното си представяне досега от генералния си спонсор. Лично вицепрезидентът на федерацията Любомир Ганев съобщи новината на отбора след класирането ни за финалите.

Общият награден фонд на състезанието е 5,7 млн долара, като победителят ще вземе 1 млн, а финалистът - 500 000. С класирането си за финалите нашите си гарантираха минимум 75 000 долара.

Националният ни отбор замина за Аржентина на две групи. Едната летя през Лондон, а другата - през Мадрид. Сборният пункт е днес в Буенос Айрес. Оттам националите ще бъдат превозени до Мар дел Плата.

От федерацията осигуриха билети за бизнес-класа за Плачи заради проблемите с крака му, който е опериран няколко пъти. Заради дългите пътувания италианецът получава отоци. Президентът на федерацията Данчо Лазаров разговаря със специалиста и му предложи малко по-комфортно пътуване. След завръщането на тима Плачи ще направи процедури в Италия.