Младите волейболисти на България постигнаха изключително важна победа на европейското първенство до 17 години, провеждащо се в Турция. Водените от треньора Драган Иванов национали разгромиха Сърбия с 3:0 (25-23, 25-16, 25-21) и направиха решителна крачка в битката за медалите.

Младите волейболисти биха Холандия на старта на Евро 2017

Днес "лъвчетата" излизат срещу Сърбия

Двата отбора се срещнаха за трети път в рамките на десет дни. Те си размениха по една победа на Балаканиадата в Стара Загора. Това даде възможност на опитния български специалист да разучи съперника и да диктува темпото в цялата среща. Нашите западни съседи се съпротивляваха само в първия гейм, след което преклониха глава пред по-силните българи. Мачът продължи само 75 минути.

Петър Петров и Самуил Вълчинов бяха най-резултатни, както в първия двубой. Николай Захариев също игра много добре.

Утре е третият мач в групата в Коня срещу състава на Гърция отново от 14:00 часа.