Младите български волейболисти започнаха с победа участието си на европейското първенство до 17 години в Турция. В мач игран в град Коня "лъвчетата" се наложиха над Холандия с 3:1 (22-25, 30-28, 26-24, 25-12).

Младите волейболисти вдигнаха балканската купа

"Лъвчета" взеха реванш за загубата си от Сърбия в групата

Три от четирите гейма бяха много оспорвани. В първия нашите момчета започнаха добре и поведоха с 16-10. Това ги накара да се отпуснат и холандците направиха обрат, спечелвайки частта с 25-22.

Вторият гейм се оказа решителен. В него "лалетата" диктуваха играта. Българите успяха да се закачат и след като и двата отбора можеха да спечелят, успяха да се наложат с 30-28.

След оспорваната трета част холандците се предадоха и отстъпиха на 12 в последния сет.

Най-резултатен беше Петър Петров с 23 точки. Той постигна удивителните 59% от атака. Самуил Вълчинов завърши с 18 точки. Двамата поеха и основната тежест при посрещането.

В другите срещи от групата Сърбия победи Гърция с 3:1, а домакина Турция не даде шанс на Финландия след 3:0.

Днес България ще играе от 14:00 часа със Сърбия. На Балканиадата в Стара Загора двата отбора си размениха по една победа. След това Гърция излиза срещу Финландия и Турция срещу Холандия.