Волейболните тимове на Дея спорт, Миньор, Ботев (Луковит) и Звездец се класираха за осминафиналите (трети кръг) на турнира за "Купата на България" при мъжете.

Марица игра достойно и взе гейм на руския гранд Динамо (Москва)

Срещата в зала "Колудрума" се игра пред 4 хиляди зрители

Дея спорт надигра Етрополе с 3-0 гейма. Ботев (Луковит) се наложи над Виктория Волей (Пловдив) с 3-1 гейма. Миньор отстрани Ботев (Ихтиман) със същия резултат.

Най-драматична беше битката в старозагорската зала "Иван Вазов", където волейболистите на Берое отстъпиха пред Звездец с 2-3 гейма. Домакините поведоха с 2-0 гейма, но не успяха да затворят мача. Гостите от Горна Малина направиха пълен обрат, като наложиха волята си в следващите три части.

В третия кръг на турнира за "Купата на България" се включват всички отбори от "Суперлигата". Четирите победители от "Висшата лига" и тимоветете от "групата на майсторите" ще оформят осем двойки, които ще бъдат определени чрез жребий.