Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби от европейския шампион и победител във Волейболната лига на нациите през 2023 година Полша с 1:3 гейма, в първия двубой от втората седмица в турнира Лига на нациите във Фукуока (Япония).

Следващият мач на състава ни е в четвъртък сутринта, отново от 09:30 часа, срещу Германия.

"Трябва да се знае, че отборът, който започна този мач, нямаше възможност да играе нито един приятелски мач преди пристигането във Фукуока, точно както ние имахме възможност да играем два приятелски мача в Катовице и Сосновец. Първата битка винаги е изнервяща. Мисля, че този турнир ще бъде много по-добър от последния", обяви Кохановски пред Polsatsport.

Централният блокировач похвали играта на България, която в близко бъдеще може да се завърне в челните места на световната ранглиста. В българския национален отбор не липсват талантливи и перспективни волейболисти.

Вижда се, че треньорът (б.р. Джанлоренцо Бленджини) работи с тях, вижда се точно какви елементи - много внимание към топката в неудобни ситуации, много разнообразен сервис. Можете да видите, че това са просто ефектите от упоритите тренировки на тима на България. Мисля, че този отбор може да направи много голяма разлика през следващите няколко години", подчерта той.