ЦСКА приключи участието си във волейболния европейски клубен турнир "Челъндж Къп" след загуба като гост от белгийския Волей Хаасроде (Льовен) с 0-3 (23-25, 16-25, 21-25). Срещата беше реванш от 1/16-финалите и се игра пред почти 3 хиляди зрители в спортната зала в Хеверлее-Льовен.

Петър Дочев: В първите два гейма надиграхме категорично гъркините и това ни класира

Старозагорки започват подготовка за битките с френския Льо Кане

Преди седмица българите загубиха у дома с 1-3 гейма. Белгийците ще срещнат на осминафиналите израелския Апоел Йоав (Кфар Шаба), отстранил австрийския Холдинг (Грац) след две победи с 3-0 гейма.

Тодор Костов беше най-резултатен с 13 точки, а Пламен Шекерджиев добави 9 точки. За победителите Жил Хофманс се отчете с 14 точки. Бере Петерс направи 3 успешни блокади и реазлизира 13 точки.

ЦСКА: Владимир Станков 1, Иван Крачев 5, Пламен Шекерджиев 9, Симеон Александров 7, Тодор Костов 13, Красимир Гайдарски 6 - Валентин Пейчев-либеро (Венцислав Георгиев 3, Георги Татаров 1)
Старши треньор: Александър Попов

Льовен: Иван Верелст 4, Жил Хофманс 14, Бере Петерс 13, Матийо Ванесте 6, Нийлс Хуйсегомс 8, Томас Пардон 6 - Тим Верстраете-либеро (Флориан Малисе)
Старши треньор: Крис Ейкманс