Петър Дочев сподели, че загубата с 2-3 гейма от гръцкия Арис се дължи на факта, че е пуснал резервите след като класирането за 1/8-финал в "Челъндж къп" вече е било осигурено. Ето какво сподели пред BGvoleyball.bg амбициозния наставник на волейболния дамски Берое:

Берое взе два гейма и е на 1/8-финал в Европа

Българките отстъпиха в Солун на Арис с 2-3 гейма

"Отстъпихме с 2-3 гейма на Арис, но това е защото дадох възможност на всички състезателки за изява. В първите два гейма надиграхме категорично гъркините и това ни класира напред в турнира за купата на Претендентите.

В тези две части за успеха допринесоха и смените, които направих. За това в оставащото време от мача реших да дам възможност и на останалите момичета. Исках те също да почувстват терена и играта, както и атмосферата на европейски мачове. И когато има нужда да влязат, да имам смени с увереност, които могат да помогнат във всеки един момент. Доволен съм от целия тим. Много се радвам, че успяхме да продължим в следващата фаза.

На 1/8-финалите ни очаква френският Льо Кане, който е един много сериозен съперник, с много опит на европейска сцена. Нямаме никакво време за губене, защото следващият ни мач е домакинство на Льо Кане в Стара Загора между 18 и 20 декември. Така че много се радваме за успеха, но започваме още от утре сериозна подготовка за предстоящия труден двубой. Знаем класата на съперника, но искаме да се представим по най-добрият начин", завърши Петър Дочев.