Волейболният ЦСКА постави рекорд. Мачът на отбора с Амрисвил е най-посетеният от началото на сезона в турнира за Купата на СЕV.

Това показва справка на "Тема: Спорт" с изиграните мачове в първия кръг и от 1/16-финалите до момента. По официална статистика в "Арена Армеец" са присъствали 2700 зрители, които са изгледали успеха на "червените" над шампиона на Швейцария с 3:1 гейма. В залата обаче със сигурност имаше поне 4 хиляди души.

ЦСКА се върна с гръм и трясък в Европа!

"Армейците" удариха шампиона на Швейцария с 3:1 пред 4000 зрители

Дори да пренебрегнем очевидния факт обаче, то изброените от официалните лица отново са №1 като посещаемост. На второ място се нарежда домакинството на Пиаченца срещу Строител (Минск) от първата фаза на надпреварата. В залата на италианците е имало 2506 зрители, което е с точно 6 човека повече от срещата Тур - Камник, отново от този етап на Купата на СЕV.

Волейболистите на ЦСКА гостуват на Амрисвил в сряда, от 20:00 часа, като пред тях има три сценария за продължаване към 1/8-финалите на турнира.

Първият е победа с какъвто и да е резултат. Вторият - поражение с 2:3 гейма, а третият - загуба с 1:3 или 0:3, но спечелване на последващия златен гейм до 15 точки.

Александър Попов:  Най-важното нещо е, че огромна част от обществото ни обединява любовта към ЦСКА

Александър Попов: Най-важното нещо е, че огромна част от обществото ни обединява любовта към ЦСКА