Волейболният ЦСКА постигна нужната победа срещу шампиона на Швейцария Амрисвил в първата среща от 1/16 финалите за Купата на ЦЕВ. Армейците имаха подкрепата на повече от 4 хиляди зрители в „Арена Армеец", които останаха доволни от играта на своите любимци.

Резултатът от срещата е 3-1 (25-16, 25-22, 18-25, 25-22), с което ЦСКА спечели 3 точки и ще се нуждае от 2 гейма при гостуването си в Швейцария. При победа на Амрисвил 3 3:0 или 3:1 ще се играе „Златен гейм" до 15 точки.

Снимка 272481

„Армейците" започнаха много силно и се наложиха убедително в първия гейм с 25-16. През втория сет гостите оказа по-голяма съпротива, с което загатнаха, че са дошли за нещо повече.

В третия сет Ивайло Стефанов се измори и швейцарците от самото начало поведоха и успяха да спечелят един гейм.

Снимка 272488

В последната част момчетата на Александър Попов заложиха на много силен сервис и поведоха с повече от 10 точки. В края имаше известно отпускане и разликата за момент спадна само до шест точки, но отново трудните сервиси затвориха мача.

ЦСКА: Владимир Станков - Смилен Мляков, Ивайло Стефанов - капитан - Яни Георгиев, Христо Цветанов - Красимир Георгиев, Мартин Божилов - либеро;

Шапки долу пред Александър Попов за всичко, което направи и продължава да прави за да го има този отбор, показвайки ,че нещата могат да се случват по един почтен начин. И публиката го оценява.