Монтана спечели първия финален плейоф за титлата при волейболистите. Отборът от Северозапада измъкна

Теодор Салпаров и Николай Учиков подсилват Нефтохимик за купата

Днес започва финалната серия при мъжете

драматична петгеймова победа срещу Нефтохимик - отбор съставен от бивши и настоящи национали. Домакините повеждаха на два пъти и успяха да измъкнат оспорвания пети гейм, Крайният резултат от мача е: 3:2 (27-25, 23-25, 25-22, 23-25, 15-12). Гостите от Бургас останаха крайно недоволни от съдийството.

Първият гейм вървеше точка за точка до 25-25. Тогава Валентин Братоев сбърка сервиса и от другата страна Иван Латунов отговори с ас за 27-25. Втората част беше за Монтана до 14-11. Силна игра на Николай Николов и Жани Желязков обърнаха гейма за гостите - 23-25.

Снимка 288173

Двата отбора си размениха по една част, в която водеха с по няколко точки разлика и доведоха мача до тайбрек. В него имаше разменено водачество до 10-9 за Монтана. Тогава много силната игра на Минчо Минчев и една грешка на Георги Братоев оформиха крайният резултат - 15-12.

Отново много силно игра Любомир Агонцев. Макар и скоро възстановил се от контузия, той с елегантния си пас умело разиграваше блока на Нефтохомик. Качеството на играта беше високо за родните стандарти.

Вторият финал е довечера от 18:30 часа отново в монтанската зала „Младост". Нефтохимик загуби за първи път от 16 мача и една нова победа на домакините на практика ще осигури пети мач за титлата следващи вторник.

Снимка 288175

МОНТАНА: Любомир Агонцев 1, Минчо Минчев 26, Златко Кьосев 13, Александър Симеонов 17, Иван Латунов 7, Николай Къртев 11 - Добромир Иванов-либеро (Георги Михалев). Старши-треньор: Даниел Пеев

НЕФТОХИМИК: Георги Братоев 7, Жани Желязков 29, Валентин Братоев 17, Мартин Пенев 6, Николай Николов 15, Красимир Гайдарски 1 - Мартин Иванов-либеро (Георги Петров, Стоян Самунев 4) Старши-треньор: Петър Дочев.