Волейболният отбор на Черно море обърна софийския гранд ЦСКА с 3-2 (27-29, 21-25, 25-22, 29-27, 15-12) в домакински мач от волейболната Суперлига на България.

Хебър срази Дунав и се върна на върха във волейболната Суперлига

"Тигрите" сразиха уморените "дракони"

Мачът беше изключително оспорван, като в два от геймовете се изиграха по 56 точки. "Армейците" поведоха с 2-0 гейма, но "моряците" се закачиха в мача, измъкнаха инфртния четвърти гейм и бяха по-щастливи в лотарията на тайбрека. Само 200 зрители станаха свидетели на спектакъла в зала "Христо Борисов" във Варна.

ЧЕРНО МОРЕ: Димитър Славов, Петър Петров, Явор Генов, Калоян Балабанов, Николай Колев, Траян Иванов - Борис Димов-либеро (Йоан Кайряков, Емилиян Георгиев, Даниел Ал Атрааш). Старши треньор: Юлиан Тупанков.

ЦСКА: Владимир Станков, Симеон Александров, Ивайло Стефанов, Мартин Павлов, Андрей Христов, Теодор Тодоров - Валентин Пейчев-либеро (Даниел Минков). Старши треньор: Александър Попов.

Резултати Суперлига сезон 2019-2020

Вижте пълната програма на първенството

Черно море е на десето място с 3 победи, 7 точки и 6 загуби. "Армейците" са на една позиция с 3 победи, 10 точки и 6 загуби. В следващия кръг варненци ще приемат в петък, 13 декември от 18:00 часа Марек Юнион-Ивкони. Половин час по-късно ЦСКА ще домакинства на Арда.