Големият фаворит за титлата във волейболната Суперлигата - Хебър (Пазарджик) разгроми у дома Дунав (Русе) с 3-0 (25-22, 25-17, 25-13) в среща от кръг №9. Срещата в китната зала "Васил Левски" се игра пред около хиляда зрители.

Резултати Суперлига сезон 2019-2020

Вижте пълната програма на първенството

Русенци бяха видимо уморени, защото мачът беше втори за тях в рамките на 24 часа. Вчера те сразиха Звездец в Горна Малина с 3-0 гейма и се класираха финалния турнир за "Купата на България". В третия гейм "драконите" само формално бяха на площадката и записаха само 13 точки.

Над всички беше канадският диагонал Брадли Гънтър със 17 точки. За гостите отлично впечатление остави Леон Тончев със своите 11 точки.

Хебър: Георги Братоев 3, Брадли Гънтър 17, Александър Ляфтов 9, Тодор Алексиев 7, Венцислав Рагин 9, Николай Къртев 4 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев 2, Любомир Агонцев 1, Денис Чавдаров 1, Мартин Симеонов, Спас Байрев 2, Александър Симеонов, Добромир Иванов-либеро). Старши треньор: Атанас Петров.

Дунав: Стефан Стоянов 2, Данаил Милушев 5, Леон Тончев 11, Ангел Павлов 7, Мартин Кръстев 5, Петър Бъчваров 1 - Симеон Добрев-либеро (Цанко Цанков 2, Владимир Христов, Виктор Костадинов 1). Старши треньор: Данаил Милушев.

Марек срази Славия в мач от кръг №9 на волейболната Суперлига

Дупничани излязоха временно на трето място

Успехът върна "тигрите" на върха след поражението на Нефтохимик в Монтана. Хебър има 8 победи, 22 точки и 1 загуба. Дунав остана седмо място с 4 победи, 12 точки и 5 загуби. В следващия кръг русенци посрещат Монтана, а Хебър ще пътува до Разлог за битка с местния Пирин.