Дамският национален отбор по волейбол загуби от Русия с 1-3 (21-25, 20-25, 25-23, 19-25) седмия си мач на Световното първенство в Япония. Българките имат две победи и три загуби и заемат седмо място в група "F" от втората фаза.

Любо Ганев: За мен ще бъде чест да оглавя волейбола ни

Ганев: За мен ще бъде чест да оглавя волейбола ни

"Знам, че имам още какво да дам на българския волейбол"

Пред около 1000 зрители в зала "Осака Мунисипал Джимнезиуъм" момичетата на Иван Петков бяха равностойни на един от фаворитите за титлата и дори успяха да вземат един гейм.

Първият гейм беше равностоен, но в ключовите моменти рускините показаха по-голяма воля. Във втората част победителките си осигуриха комфортна преднина и я запазиха до края.

В третия гейм българките имаха превъзходство. Те поведоха с 22-14, след което се отпуснаха и допуснаха изравняване за 23-23. Все пак те успяха да вземат последните две точки. В последната част "Сборная" доминираше и с лекота затвори мача.

Снимка 382519

Източник: fivb.org

Гергана Димитрова реализира 19 точки, Мария Каракашева добави 14 точки. Центровете Нася Димитрова и Христина Русева постигнаха съответно 13 и 11 точки.

Волейболистките от националния отбор на България се бориха сериозно, но допуснаха нова загуба на Световното първенство в Япония. Момичетата на селекционера Иван Петков отстъпиха на силния тим на Русия с 1:3 (21:25, 20:25, 25:23, 19:25) във втората си среща от Група F на втората фаза на Мондиал 2018, играна тази сутрин пред около 1000 зрители в зала "Осака Мунисипал Сентрал Джимнезиъм".

Снимка 382518

Следващият мач на "лъвиците" в сряда 0т 7:25 часа срещу изненадата на турнира Тайланд. В четвъртък е последният двубой в първенството срещу Азербайджан.

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 7, Мирослава Паскова 5, Гергана Димитрова 19, Мария Каракашева 14, Нася Димитрова 13, Христина Русева 11 - Жана Тодорова-либеро (Веселина Григорова, Петя Баракова, Ивелина Монова, Моника Кръстева 1)
Старши треньор: Иван Петков.

РУСИЯ: Евгения Старцева 2, Ксения Парубец 22, Екатерина Ефимова 3, Анна Котикова 8, Ирина Фетисова 9, Ирина Воронкова 19 - Даря Талишева-либеро (Олга Бирюкова 9, Ирина Корольова 5, Татяна Романова 1)
Старши треньор: Вадим Панков.