Българските волейболистки победиха трудно най-слабия отбор Гърция на Световната квалификация в Ротердам. Иван Сеферинов включи в игра само резервите и не направи нито една смяна в мача спечелен с 3:1 (26-24, 21-25, 25-21, 25-17)  за 1 час и 53 минути игра. В събота е решителната среша с Белгия, която ще определи кой ще придружи Холандия на Мондиал 2018.

Волейболистките с трудна, но много важна победа срещу Чехия
Обновена

Българките са на победа от класиране за Световното в Япония

Българският треньор, който беше решил да съхрани титулярките, започна със следния състав: Нася Димитрова (14 точки), Мирослава Паскова (17 точки), Лора Китипова (6 точки), Ева Янева (11 точки), Гергана Димитрова (10 точки), Мария Данчева (8 точки). Либера - Мария Филипова (при сервис), Русена Сланчева (при посрещане).

Снимка 309377

Източник: cev.lu

В първия гейм гъркините водеха през цялото време, но не можаха да го затворят след 24-23. Втората част беше още по-зле и дори късмета не помогна на българките.

Иван Сеферинов реши все пак да продължи да разчита на този състав и не предприе нито смяна. В третия и четвъртия гейм атаката потръгна и гъркините се поизмориха да вадят невъзможни топки. Южните ни съседки се предадоха едва в последните разигравания.

Лора Кипитова и Нася Димитрова изпълниха по 21 начални удара. Гъркините направиха повече блокади - 10-9. асовете са за българките - 8-6. а атаките - 49-49.

Снимка 309376

Днес е почивен ден, а утре от 18:00 часа е мачът на истината с Белгия. Победа ще класира българките за Япония 2018. При загуба остава шанс за успех срещу домакините от Холандия в неделя, когато те вече ще са си осигурили класирането.