Отборът на Китай на практика спечели първото място на дамската Световна купа по волейбол. Олимпийските шампионки победиха Холандия с 3-1 (25-19, 25-16, 21-25, 25-19) и вече са с 9 победи и 26 точки два кръга преди края на надпреварата.

Франция и Сърбия ще излъчат втория финалист на Евроволей 2019

Победителят ще бъде фаворит срещу Словения в неделя

Китай загуби едва трети гейм в турнира и има нужда от 1 победа с 2 точки от следващите си срещи със Сърбия утре и с Аржентина в неделя.

В мач за второто място САЩ надделя над Русия с 3-2 (24-26, 25-22, 25-22, 17-25, 15-8). Маът беше много оспорван и зрелищен и премина през обрати. Рускините спечелиха първия сет, но те техните съпернички измъкнаха следващите две части.

Русия игра много мощно в четвъртия сет и се наложи много убедително. В началото на тайбрека европейките поведоха с 3-0 и се пречупиха. Американките благодарение най-вече на мощната игра на Келси Робинсън, завършила с 27 точки, печелеха точка след точка и затвоориха гейма на 8.