Волейболистките на Берое победиха Раковски с 3:1 (25:13, 21:25, 25:11, 25:14) в отложен мач от 11-ия кръг в дамското първенство на България, игран тази вечер в зала "Иван Вазов".

Нефтохимик победи Монтана и спечели редовния сезон

Шампионите загубиха първия гейм в празната зала "Младост"

Така момичетата на Петър Дочев, записаха 11-та победа в шампионата, като с 8 загуби и 37 точки заемат четвърто място във временното класиране. Берое се доближи до конкурента им за тройката ЦСКА, който е с 13 победи, 6 загуби и точка по-малко - 36. Раковски е на шеста позиция с 6 победи, 20 точки и 13 загуби.

Берое доминираше през по-голямата част от мача, като печелеше геймовете с разлика. След бързо спечелената първа част се получи спад, който бе използван максимално от гостенките от Раковски и те изравниха резултата. В следващите геймове домакините от Берое бяха повече от категорични спечелиха мача след 25:11 и 25:14.

Над всички беше Радостина Маринова с 26 точки. За тима на Раковски Милена Димова и Стиляна Чакърова завършиха с по 9 точки.