Волейболният шампион Нефтохимик спечели първото място в редовния сезон на Суперлигата два кръга предсрочно. Момчетата на Николай Желязков се наложиха у дома над Монтана с 3:1 (22:25, 25:17, 31:29, 25:21) в най-интересния мач от междинния 20-и кръг, игран тази вечер пред празните трибуни на бургаската зала "Младост".

Безпроблемна победа на Хебър в Русе

"Тигрите" затвърдиха втората си позиция в Суперлигата

Така шампионите със сигурност остават първи преди плейофите и в момента имат 18 победи, 53 точки и 2 загуби. Така бургазлии си осигуриха минимум сребърните медали в края на сезона.

Монтана се смъкна на 4-о място с 14 победи, 42 точки и 6 загуби. В следващия, предпоследен, 21-и кръг Нефтохимик е гост на третия Добруджао, докато монтанчани приемат Дунав.

Гостите спечелиха първия гейм най-вече благодарение на рискови сервиси. След това ролите се размениха. Гостите започнаха да грешат началните си сервиси и резултатът беше изравнен. В третата част Монтана дръпна с 14:7. Домакините се закачиха и успяха да достигнат до равенство 21:21.

Финалът на гейма беше много драматичен, като и двата тима имаха по няколко възможности да го спечелят. Две блокади на Николай Николов донесоха успех за Нефтохимик.

Последната четвърта част беше решен в края, когато на сервис застана разпределителя Добромир Димитров и домакините дръпнаха с три точки - 21:18. Нефтохимик задържа аванса и спечели след 25:21 и 3:1.

Най-полезен за Нефтохимик беше Мирослав Градинаров със 17 точки, а Денис Карягин добави още 15 точки за победата. За тима на Монтана полският диагонал Миколай Сърнечки заби 22 точки, но и това не помогна за успеха.

Нефтохимик: Добромир Димитров 4, Мирослав Градинаров 17, Денис Карягин 15, Георги Петров 12, Николай Николов 12, Илия Петков 11 - Христо Христов-либеро (Кристиян Петров, Максим Дрозд, Стоян Самунев) Старши треньор: Николай Желязков

Монтана: Максимилиан Талер 4, Миколай Сърнечки 22, Тодор Вълчев 16, Радослав Попов 11, Иван Латунов 7, Тодор Костов 1 - Мартин Божилов-либеро (Димитър Калчев, Стефан Чавдаров 5, Денимир Димитров, Златко Кьосев 2) Старши треньор: Даниел Пеев