Загубата от Сърбия във втория мач от Евроволей 2019 постави до стената българския национален отбор по волейбол. Момичетата на Иван Пеков в момента са на пето място в група "А" и ако не постигнат две победи в оставащите три срещи няма да се класират за осминафиналите. Това може да постави под въпрос участието им в олимпийската квалификация през януари.

Втора загуба за волейболните ни националки на Евро 2019

Момичетата на Иван Петков загубиха с 1:3 гейма на световните шампионки от Сърбия

Днес от 19:30 часа е двубоят им с домакините от Турция, които искат да спечелят титлата от първенството на Стария континент. Те имат само една изиграна среща до момента. Малко изненадващо те трудно се наложиха срещу Финландия в пет гейма.

Французойките, които ни победиха изненадващо в петък, бяха разгромени в събота от Гърция. Това от една страна съхрани шансовете на българките за третото място, а от друга показа, че слаб отбор в групата няма. Така утрешния мач на България срещу Гърция може да се превърне в пряк дуел за третото място. "Лъвиците" се нуждаят от чиста победа. След това те ще трябва да сторят същото и срещу Финландия. Последният им мач в потока е в четвъртък от 17:00 часа.

Избягването на четвъртото място е от съществено значение в битката за четвъртфинал. Заелият тази позиция на осминафиналите ще играе почти сигурно със силния отбор на Холандия. Третото място ще осигури съперник измежду Азербайджан или Румъния.

6. Финландия 0 3(1) 1 3:9 243/275 0.884 3

До момента са изиграни 7 от 15 мача. Всеки ден в Анкара се провеждат по две срещи от 17:00 часа и 19:30 часа.