Българските волейболистки до 18 години загубиха осминафиналния си мач на Световното първенство във възрастовата група, провеждащо се в Египет.

Владимир Николов напуска Левски

Това ще стане след края на настоящия сезон

Момичетата на Стоян Гунчев отстъпиха пред силния отбор на Русия с 1-3 (17-25, 20-25, 25-15, 16-25) и ще участва в срещите за разпределение на местата от 9-о до 16-о. В четвъртък те ще се срещнат с младите канадски волейболистки.

Българките бяха по-добри само в третия гейм, когато поведоха с 10-1 и отказаха рускините. В последната част те успяха да намалят до 13-15, но съперничките им направиха силна серия и си осигуриха победата.

Мария Йорданова беше най-резултатна с 18 точки, а Мерелин Николова добави 13 точки, а Йоана Атанасова се отчете с 11 точки. За победителките  Елизавета Кочурина се заби 15 точки.