Волейболистките до 18 години загубиха и третия си мач на Европейското първенство във възрастовата група в Дуръс (Албания).

Димо Тонев: Който отиде в Торино, той има възможност да се бори за медалите

Легендата е леко притеснен от атмосферата в националния отбор

Българките взеха гейм, но отстъпиха пред силния тим на Италия с 1-3 (11-25, 25-19, 20-25, 20-25) и загубиха и теоретичните си шансове за продължаване на полуфиналите. В предишните дни те бяха победени от Полша и Холандия.

Във втория гейм момичетата на Асен Методиев демонстрираха воля и класа и наложиха волята си. През останалото време играта премина под диктовката на италианките.

Борислава Съйкова и Александра Миланова забиха по 10 точки, а Мария Йорданова завърши с 9 точки. Най-резултатна в мача беше италианката Ловет Оморуи с 21 точки.

Българките заемат пето място в група "А" с три загуби и два спечелени гейма. Следващата среща е с домакините, които също нямат победа, от 18:30 часа.