Дaмският национален отбор на България по волейбол до 18 години ще спори за разпределение на местата от 9-о до 12-0 на Световното първенство във възрастовата група, което се провежда в Египет.

България започна с победа участието си на Евроволей 2019

Момчетата на Силвано Пранди не срещнаха трудности с тима на Гърция

Момичетата на Стоян Гунчев се наложиха над бойкия тим Канада с 3-1 (25-17, 24-26, 25-16, 25-23) и днес ще играят с домакина Египет.

Първият гейм беше спечелен лесно от българките. Във втората част канадките се съпротивляваха и успяха да я измъкнат в заключителните разигравания. След това младите "лъвици" доминираха и взеха мача, въпреки отчаяната съпротива на "кленовите листа" в края на четвъртия гейм.

Най-резултатна беше Мария Йорданова с 20 точки, а Йоанна Атанасова и Мерелин Николова добавиха по 9 точки. За канадките Емъни Буш заби 18 точки. а Анна Смрек се отчете с 14 точки.

Резултатите от четвъртфиналите на Световното първенство по волейбол за девойки ди 18 години:

Китай - Румъния 3-0 (25-17, 30-28, 25-19)

Бразилия - Русия 3-2 (21-25, 17-25, 25-19, 25-17)

Съединени щати - Япония 3-1 (17-25, 25-13, 25-19, 25-20)

Италия - Перу 3-0 (25-19, 25-10, 25-18)

На полуфиналите Китай ще срещне Италия, а Бразилия ще има за съперник отбора на САЩ.