Волейболистите на Сърбия се справиха с Холандия за малко повече от един час и 11 минути игра и съхраниха шансовете си за класиране за Олимпийските игри в Токио. Резултатът 3-0 (25-18, 25-18, 25-17) е достатъчно красноречив за превъзходството на "плавите", които във всеки от геймовете повеждаха в началото и увеличаваха преднината си.

Николай Иванов за олимпийските квалификации: Ролята на аутсайдер е плюс

Легендарният разпределител сподели мнението си преди решаващите мачове на волейболистите

Слободан Ковач беше поставил задача да бъде неутрализиран Нимир Абдул-Азиз. Холандецът получи общо 19 топки за атака, от които реализира 7 точки. Най-резултатен за "лалетата" стана Тийс тер Хорст с 12 точки. Той пое и голямата тежест на посрещане и се оказа единствен на ниво в срещата.

Сърбите показа, че са се отърсили от разгромната загуба от Франция вчера. Посрещачът Неманя Петрич заби 15 точки. В атака показателите му са 11 от 14. Най-добрият на Евроволей 2019 Урош Ковачевич завърши с 13 точки, а диагоналът Александър Атанасиевич остана с 9 точки.

Европейските шампиони показаха, че са много силен отбор, с който нашите момчета ще играят в сряда от 15:30 часа.