Българският национален отбор по волейбол ще играе за 14-ти път срещу Китай. Единствената загуба на "лъвовете" срещу този съперник е преди 56 години на Световното първенство в Москва с 2-3 гейма. Тя отпраща България на четвърто място в крайното класиране, а китайците остават девети.

България започва в Лигата на нациите срещу Китай от 14:30 часа

"Лъвовете" ще игрaят утре със САЩ, а в неделя с Аржентина

В последните 9 срещи нашите волейболисти имат 8 победи с 3:0 гейма и 1 една с 3:2 гейма. Пламен Константинов се срещал с азиатците като играч 6 пъти и винаги е излизал победител.

Китай беше добавен в Лигата на нациите от комерсиална гледна точка, предвид популярността на волейбола в страната и потенциалните спонсори. Азиатците имат гарантирано седемгодишно участие в надпреварата.

България е един от четирите отбори, които могат да изпаднат. Останалите са: Канада, Южна Корея и Австралия.