Българският национален отбор по волейбол за юноши до 18 години победи драматично домакина Италия с 3:2 гейма (16-25, 25-13, 26-24, 21-25, 15:11). С този успех момчетата на Мартин Стоев спечелиха групата си на Евроволей 2020 във възрастовата група. В предишните дни те се наложиха нд Белгия и Турция.

Първият гейм бе спечелен убедително от италианците. Във втората част българите взеха инициативата и я затвориха на 13 точки.

Третият гейм беше драматичен, след като до последно нашите изоставаха в резултата. В рашаващте отигравания при 24-24, "младите лъвчета" показаха повече воля и психика. Успешна атака на Александър Николов даде предимство за 25-24. Аут от атаката на италианците затвори гейма за нашите след 26-24.

Четвъртата част отново беше за домакините. В тайбрека играта започна точка за точка, след което нашите поведоха. Домакините успяха да изравнят за 9-9. След това успешна атака на Александър Николов и блокада за българския тим дадоха безценна преднина от две точки. Успокените "лъвчетата" сложиха точка на мача с успешна блокада за 15:11.

На полуфиналите България ще играе с Чехия, която завърши на второ място във втората група. Двубоят е на 12 септември, събота от 18:00 часа българско време.

България: Стоил Палев, Георги Татаров, Александър Николов, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, либеро Калоян Вълчинов (Борислав Николов, Християн Великов, Венислав Антов).