Мъжкият национален отбор по волейбол загуби нещастно от Куба с 2:3 гейма (22:25, 27:29, 25:13, 25:15, 14:16) в среща от предварителна група "D" на Световната лига по волейбол.

В препълнената до краен предел зала на Двореца на спорта във Варна избраниците на треньора Мартин Стоев започнаха сковано мача, като гостите дръпнаха бързо в точките. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 точки в тяхна полза, а второто при 16:11 за кубинците.

Българските волейболисти доведоха нещата до 17:18 в полза на кубинците, но в крайна сметка загубиха частта с 22:25 точки за 26 минути игра.

Във втория гейм тима ни също бе догонващ, като възпитаниците на треньора Гарсиа Роберт поведоха с 8:6 и 16:10 точки.

В края на гейма българите се разиграха, като доведоха резултата до 19:19 точки. До края двата тима играха точка за точка, като българите спасиха четири геймбола, за да загубят с 27:29 точки за 29 минути игра.

В третата и четвъртата част тимът ни демонстрира истинските си възможности, като тотално надигра гостите.

Третият гейм избраниците на Мартин Стоев взеха за 21 минути с 25:13, а четвъртия за 24 минути с 25:15 точки.

В тайбрека кубинците започнаха по-добре, но българите изравниха за 5:5 точки. Смяната на полетата дойде при 8:7 точки за тима ни.

До 14-ата точка двата тима играха точка за точка, но волейболистите ни не издържаха на напрежението и кубинците измъкнаха гейма с 16:14, а с това и мача.

За българския отбор най-резултатен с 27 точки бе Владимир Николов. Христо Цветанов реализира 14, а Матей Казийски 12 точки.

За гостите Пойе направи 17 точки.

С победата си кубинците се утвърдиха на първото място в групата, но българските волейболисти остават с възможности да ги изместят.

Шансовете за това обаче минават през убидителна победа във втория мач в Двореца на спорта във Варна.

Срещата е в неделя от 17,30 часа.

"Загубихме спечелен мач. Борихме се като мъже, но не се получи. Мисля, че все още нищо не е решено. При убедителен успех във втората среща във Варна отново се връщаме в играта.

Причината за загубата е, че късно се включихме в мача.  Трудно излязохме от предстартовата треска. Надявам се в следващия мач да играем по-добре", коментира след двубоя треньора Мартин Стоев.

"Започнахме да играем в третия гейм. В този мач бяхме много слаби в посрещането и блокадата, така че загубата ни е логична.

Не сме се отказали от първото място. Очаквам да играем в следващия мач по-добре. Изпуснахме питомното, и сега ни остава да гоним дивото", заяви Евгени Иванов.

"Нямахме шанс. Успяхме да се върнем в мача, след като губехме с 0:2 гейма. След това и в тайбрека водехме с 8:7. Не можахме да се възползваме от това, че водехме играта.

Ще се борим до край за първото място в групата. При добра победа в следващия ни мач с Куба можем да излезем начело в групата", заяви най-добрият в отбора ни Владимир Николов.