Капитанът на българския национален отбор по волейбол Виктор Йосифов ще играе финал за европейския клубен турнир "Чалъндж Къп". Неговият Монца победи португалския Спортинг в Лисабон с 3-0 (25-20, 25-23, 25-17) и ще срещне руския Белогорие в последната битка за трофея.

Цветан Соколов може да премине в Зенит (Казан)

Руският отбор иска да използва клауза за напускане в договора на българина

В първия мач в Монца, млако неочаквано Спортинг победи с 3-2, гейма но снощи не можа да противодейства на именития си съперник в собствената си зала "Жоао Рока". Йосифов отново показа класата си и реализира 11 точки, 1 от ас и 5 от блокади.

Николай Николов беше резерва за домакините, но влезе в средата на втория гейм и остана на площадката до края на двубоя. За това време Ники записа 1 точка.

Донован Дзаворонок беше над всички със 17 точки, а Олех Плотницкий добави 14 точки. За "лъвовете" Андре Браун беше единственият с двуцифрен актив - 10 точки.