Турция, Италия и Русия се борят за последната квота за финалната шестица в дамската волейболна "Лига на нациите". САЩ, Бразилия, Сърбия и Холандия вече са сигурни за турнира на най-добрите.

Христина Русева: Целта е победа срещу Финландия и да отидем в Перу

Решителният мач на българските волейболистки е в четвъртък в Будапеща

Туркините имат 9 победи от 13 срещи и са с предимство. Вчера те загубиха от холандките 2-3 гейма и днес ще спорят с Германия на турнира в "Порше-Арена" в Щутгарт. С този успех "лалетата" постигнаха десета победа, гарантираща им място във финалната шестица. В другия мач Китай обърна Германия също в петгеймов мач. Олимпийските шампионки са домакини на финалите и участват в срещите от редовния сезон за обиграване на състава си.

Италия и Русия, които чакат грешка на нашите южни съседки постигнаха чисти победи съответно срещу Доминикана и Тайланд.

Аржентина надделя над Южна Корея с 3-0 гейма и постигна първата си победа в надпреварата. Южноамериканките са почти сигурния съперник на победителя от "Чалънджър Къп", който ще определи 16-тия участник в "Лигата на нациите" за турнира  догодина. Надяваме се това да е България, но преди това е необходима победа срещу Финландия утре във финалната четворка на европейската "Златна лига" и след това първо място в Перу.

Резултати на мочовете от дамската "Лига на нациите", играни във вторник, 12 юни:
Холандия - Турция 3-2 (25-11, 31-29, 16-25, 20-25, 15-10)
Китай - Германия 3-2 (20-25, 25-27, 25-17, 25-23, 15-8)
Русия - Доминикана 3-0 (25-21, 25-20, 25-16)
Полша - Япония 3-2 (18-25, 25-15, 25-16, 21-25, 16-14)
Бразилия - Белгия 3-1 (25-15, 25-14, 21-25, 25-23)
Италия - Тайланд 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)
Сърбия - САЩ 3-1 (30-28, 23-25, 25-20, 25-18)
Аржентина - Южна Корея 3-0 (25-18, 26-24, 25-21)