Отборът на ЦСКА е есенният шампион в родната Суперлига. Червените запазиха първото си място в класирането и след последния кръг на полусезона, в който гостуваха в негостоприемнната зала "Арпезос" в Кърджали. Представителят ни в Шампионската лига спечели с 3:1 срещу хита на сезона Арда. Двубоят премина при огромен интерес като близо 500 души останаха извън залата заради липса на места.

Тимът на Арда пък запази второто си място благодарение на по-доброто си геймово съотношение от Лукойл Нефтохимик. Водени от възстановения от контузия диагонал Венелин Кадънков бургазлии спечелиха без проблеми срещу Славия с 3:0 и вече имат 28 точки. Толкова има и Арда.

На точка зад двата тима е Пирин Разлог. Съставът на Мирослав Живков даде гейм на закъсалият Монтана, но би с 3:1.

Шампионът от миналата година Левски Сиконко пък завърши първия дял на първенството на пето място. В последния си мач за 2009-та година сините спечелиха с 3:1 срещу Марек. Неприятно впечатление на малкото публика в спортен комплекс "Сиконко" направи студената и неотоплена зала, в която бяха принудени да играят двата тима. Самата среща пък не предложи високо ниво, като домакините имаха проблеми единствено в загубения втори гейм.

На дъното в класирането остават Славия и Монтана, които са съответно седми и осми. По програма шампионатът се подновява на 8 януари догодина.