ЦСКА победи с 3:1 (25:17, 25:17, 20:25, 25:19) Пирин Балканстрой като домакин в зала "Васил Симов" в първи мач от финалния плейоф на Суперлигата за шампионската титла на България.

"Червените" започнаха ударно срещата и по едно време разликата в първата част беше цели 13 точки - 19:6. В крайна сметка обаче гостите я намалиха и отстъпиха със 17:25.

"Армейците" не отстъпваха и при същия резултат затвориха и втората част. Подобно на финала за купата на България, спечелен от ЦСКА, Пирин се разигра и напълно заслужено намали до 1:2 гейма.

Опитните състезатели на софиянци обаче оказаха влияние за края на четвъртата част при 25:19, а и с това на мача при 3:1 в полза на носителя на купата на страната.

Играе се до две победи от три мача. Следващата среща между двата тима е в четвъртък от 17.00 часа в зала "Септември" в Разлог.