ЦСКА (София) поведе с 2-0 победи в полуфиналната серия срещу Нефтохимик в държавното първенство при мъжете. След като вчера взеха успеха в пет гейма, днес армейците спечелиха с 3:1 (12:25, 25:23, 25:20). В серията се играе до три победи в пет мача, като следващата битка е на 15-и април от 17.00 часа.

ЦСКА, който на четвъртфинала отстрани другия отбор от Бургас - Дея Спорт, сега може да приключи полуфинала на Велика събота.

Гостите играха много слабо в първия гейм и сякаш не бяха изобщо в курса на мача, след като го загубиха само с 12 отбелязани точки. Решителната част в срещата беше втората, която ЦСКА взе с 25:23. След средата на гейма Нефтохимик водеше с 20:17, но ЦСКА вкара пет поредни точки и обърна хода на срещата. Бургазлии изравниха при 23:23 след атака на Балабанов и грешка при начален удар на Симеонов, но две поредни грешки на Чалъков и Аксел Трухчев изравниха частите.

В третата част столичани взеха аванс от самото начало, но Нефтохимик изравни при 17:17 и при 19:19. Тогава отново на сцената излезе Димитър Димитров, който с две успешни атаки докара гейма до мач-бол - 24:22. Четвъртият гейм се превърна в рецитал на гостите и най-вече на Димитър Димитров, който завърши в крайна сметка с 24 точки. 12 добави Александър Симеонов.

За домакините най-резултатен беше Аксел Трухчев с 20, а Матей Михайлович вкара 13. Но силата на ЦСКА беше най-вече на мрежата, където те спечелиха 23 точки в мача срещу само 8 за бургазлии.

По-късно днес е втората полуфинална среща между Хебър (Пазарджик) - шампион от миналата година, и Левски (София).