ЦСКА победи Монтана с 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 27:25) на старта във финалния турнир за Купата на България.

За тима от северозападния град в игра бяха новите попълнения за Купата Тодор Скримов и Теодор Тодоров, информира bgvolleyball.com. Това обаче не стресна играчите на ЦСКА, които в първите два гейма успяха да пречупят своите съперници.

С ключови отигравания в решителните моменти бяха Смилен Мляков и неостаряващият капитан на тима Ивайло Стефанов. Като истински жокер от резервната скамейка пък се включваше Тодор Костов, който пращаше често в нокаут посрещането на Монтана.

Добруджа се справи лесно с Черно море в първия мач за купата

Добричлии постигнаха чиста победа

Изключително вълнуващ бе четвъртият гейм, в който Монтана бе близо до тайбрека (24:23), след като водеше с 20:18. Вездесъщият Смилен Мляков обаче успя да изравни (20:20), а след това мощен сервис на Яни Георгиев даде и аванс за "червените".

Иван Латунов върна водачеството в полза на Монтана, за да се стигне до геймбола при 24:23, но точно тогава Христо Цветанов успя да блокира игралия страхотно до този момент Теодор Тодоров. В края отново Мляков даде аванс на ЦСКА, а крайното 27:25 бе оформено, след като топката, отиваща в аут след блокадата на ЦСКА закачи главата на Тодор Скримов.

Утре, отново от 20:00 часа в зала "Добротица", ЦСКА излиза за втория си мач от група В срещу тима на Пирин (Разлог).