ЦСКА обърна Левски (Сиконко) с 3:2 гейма в дербито на волейболното ни първенство.  Двубоят, игран пред пълните трибуни на зала "Сиконко" предложи куп обрати и много драматични моменти и оправда очакванията.

Шампионите започнаха убедително срещата след като се възползваха от колебанията в играта на ЦСКА. Неубедителни за тима на Александър Попов в първите две части бяха Бойко Бонев и Николай Николов. Това позволи на домакините да поведат с 2:0 след 30:28 и 25:19. Във втората част сините дори поведоха с 9:0 на съперника си. Силни минути за Левски в този момент записа посрещачът Симеон Александров, който най-напред завърши драматичната първа част, а после поведе съотборниците си за убедителния успех във втората.

Последва срив в състава на Левски, от който се възползваха опитните играчи на ЦСКА. С основна заслуга за обрата бе появата на Владислав Александров и Теодор Тодоров. Първият стабилизира посрещането, а вторият бе на обичайното си високо ниво при играта на блок и атаката в центъра. Така момчетата на Сашо Попов спечелиха третия гейм с резултат 25:23 и четвъртия с доста по-убедителното 25:16.

В тайбрека всичко бе равностойно до 15:15, но след това след успешна блока, "червените" измъкнаха успеха със 17:15. Сините пък направиха принудителна смяна след като един от основните им реализатори Александър Симеонов получи схващане на крака и не успя да доиграе мача. С проблеми бе и капитанът Георги Братоев. Разпределителят обаче стисна зъби и завърши двубоя.

Звездата Филип Мейо бе най-резултатен за ЦСКА с 32 точки, а Ивайло Стефанов добави 14. За Левски Сиконко Симеон Александров се отчете с 23 точки.

Така ЦСКА е убедителен лидер с 40 точки, а Левски остава на четвъртото място в класирането с 32. Вторият Пирин (Разлог) има 35, а трети е Лукойл Нефтохимик с  33.

ЛЕВСКИ-СИКОНКО - ЦСКА 2:3 (30:28, 25:19, 23:25, 16:25, 15:17)

Левски: Тодор Богданов 16, Георги Братоев 5, Симеон Александров 23, Венцислав Георгиев 13, Иван Латунов 8, Александър Симеонов 14 - Владислав Иванов-либеро (Велислав Йонев, Цветан Петров 1, Деян Нинов, Жани Желязков)

ЦСКА: Николай Иванов 4, Филип Мейо 32, Ивайло Стефанов 14, Бойко Бонев 4, Николай Николов 4, Стоян Самунев 10 - Данел Пеев-либеро (Георги Манчев, Теодор Тодоров 10, Владислав Александров 9)