ЦСКА записа победа в Суперлигата по волейбол, след като се наложи като гост над Пирин с 3:1 (25:20, 26:24, 27:29, 25:16). Срещата от 6-ия кръг на първенството се игра в зала "Септември" в Разлог.

По този начин "червените" останаха на второ място във временното класиране с 5 победи, 1 загуба и 15 точки. За Пирин това беше 3-а поредна и общо 4-а загуба и те се смъкнаха 8-и в таблицата със само 2 победи и 6 точки.

В 7-ия кръг ЦСКА е домакин на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а разложани ще гостуват на Монтана. Срещите са в събота (1 декември) от 14:00 часа и в петък (30 ноември) от 18:00 часа.

В първите два гейма ЦСКА бяха по-стабилни в ключовите моменти и поведоха с 2:0 след 25:20 и 26:24. Третата част също бе изключително оспорвана, като в края двата тима си разменяха водачеството, а Пирин успя да намали пасива си след 27:29. В четвъртата част, обаче, "червените" изцяло владееха инициативата и спечелиха с убедителното 25:16, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за ЦСКА бяха Пламен Шекерджиев и Симеон Александров с по 19 точки за победата. За домакините от Пирин Йордан Желязков реализира 16 точки.