Левски стартира с много ценна победа участието си в третия по сила волейболен европейски клубен турнир - "Чалъндж къп".

ЦСКА отупа Левски във Вечното дерби

"Червените" победиха с 3:1

"Сините" спечелиха като гост мача си срещу многократния шампион на Люксембург - Щрасен, с 3:1 (22-25, 25-16, 25-20 ,25-20) и почти си осигуриха място в втория кръг на престижната надпревара.

В състава на домакините играха двама българи - Любомир Миланов и Милан Миланов, като вторият беше най-резултатният им играч в мача с 15 точки. Те бяха по-добрият отбор в първия гейм и заслужено го спечелиха с 25-22.

Мощната игра на Смилен Мляков доведе до обрата. Момчетата на Владо Николов бяха господари на площадката във втория и третия гейм. В последната част волейболистите от Великото херцогство се опитаха да се върнат в мача и се игра точка за точка почти до края ѝ. Гордън Люцканов и Симеон Александров записаха по 12 точки.

Реваншът е идната сряда, 29-ти ноември от 19:00 часа в зала "Христо Ботев". Българите имат нужда от два гейма за да се класират за следващия кръг, където съперник ще им бъде холандският Орион (Дутинхем). При малко вероятна победа на Щрасен с 3:1 или 3:0 ще се играе "златен" гейм.