Волейболният отбор на ЦСКА записа трудна победа с 3:2 (25:22, 23:25, 25:22, 23:25, 15:8) над Монтана в днешния трети полуфинал мач между двата тима. Така "червените" вече са само на успех разстояние от класиране за финалния плейоф в Суперлигата на България.

Срещата се игра пред около 1000 зрители в столичната зала "Христо Ботев".

ЦСКА изравни серията срещу Монтана

"Червените" стигнаха до победа с 3:1

Така момчетата на Сашо Попов поведоха в плейофната серия с 2-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртата и може би решителна среща между двата тима е утре отново от 18:30 часа в София.

В първия гейм ЦСКА успя да затвори при резултат 25:22. Във втория обаче, Монтана спечели с 25:23. Силна контраатака донесе победата на "червените" в решаващите моменти на третата част, който завърши при 25:22.

Предимството на домакините си личеше и в четвъртия гейм, но все пак гостите успяха да достигнат до тайбрек при 25:23. В решителния пети гейм ЦСКА изригна с 5:0 и 8:3, след което не позволи изненади. След 15:8 ЦСКА спечели с 3:2 и поведе в плейофната серия.