Итас Диатек (Тренто) спечели и втората си среща от четвъртфиналната серия за италианския волейболен шампионат при мъжете срещу Марми Ланца (Верона). Воденият от Радостин Стойчев световен клубен шампион победи трудно с 3:2 (25:18, 23:25, 21:25, 25:14, 15:12) като гост във Верона и вече води с 2:0 победи в серията, която се играе до три успеха от пет двубоя.

Матей Казийски изигра мача като титуляр и стана втори по резултатност за тима си със 17 точки.

Другият българин в Итас Диатек, Цветан Соколов, не беше в стартовия състав, но влезе в игра още през втория гейм и остана на терена до края. Той реализира 8 точки. Младият Йордан Гълъбинов също влезе да помага на домакините като резерва през първите четири гейма, но не отбеляза точки. Следващият мач от серията е на 31 март в Тренто.