Воденият от Радостин Стойчев отбор Итас Диатек (Тренто), в който играят и Матей Казийски и Цветан Соколов е на крачка от класиране за поредна година за полуфиналите в италианската Серия А1. Възпитаниците на българския наставник биха без особени проблеми Енерджи Ресурсъс (Сан Джустино) с 3:0 (25:23, 25:15, 25:22) в първия мач от Група "А" на 1/4-финалните плейофи.
Тази година плейофите се провеждат по нова формула, като дванадесетте отбора са разпределени в четири четвъртфинални групи с водачи класиралите се на първите четири места отбори в редовния сезон. В групите се играе всеки срещу всеки и победители ще спорят в полуфиналите.
Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски игра цял мач и завърши със скромните за него 9 точки. Най-резултатен за победителите бе Ян Щокър с 13 точки, но въпреки това за най-полезен играч на мача бе определен Емануеле Бирарели, който завърши с 10 точки. Националът Цветан Соколов, който влезе за малко в първия и втория гейм се отчете с 3 точки.
След победата Радостин Стойчев коментира, че това е перфектен резултат, но отборът трябва да израства още."В мачове като този много се губи и малко се печели, защото е важен само резултатът и това да се изиграят възможно най-малко геймове. Затова съм доволен, но трябва да подобрим играта си във всички елементи, за да спечелим срещу Рома".
В друга четвъртфинална група отборът на Копра Елиор (Пиаченца), където играят капитанът на България Владимир Николов, националният ни разпределител Андрей Жеков, посрещачът Николай Пенчев и българинът с италиански паспорт Христо Златанов, победи без особени проблеми Тонно Калипо (Вибо Валентия) с национала Николай Николов с 3:0 (25:19, 25:20, 25:20). Така Владо Николов и компания ще играят с вицешампионите от Бре Банка Ланути (Кунео), които са водени от помощник-треньора на България Камило Плачи, в директен мач за първото място в групата и класиране за полуфиналите.
Владо Николов изигра поредния си силен мач и стана втори по резултатност с 15 точки, а Еър Злати добави 20 точки и напълно заслужено бе определен за най-полезен играч на мача. Андрей Жеков също игра цял мач и завърши с 2 точки.
В друга група волейболистите на Сислей (Белуно) победиха Каза (Модена) на Виктор Йосифов с 3:1 (25:21, 21:25, 25:18, 25:22). Но тази победа се оказа недостатъчна за четвъртите в редовния сезон след загубата им с 3:0 от Андреоли (Латина) и те отпаднаха от борбата за полуфиналите.
От друга страна Андреоли (Латина), който е воден от Силвано Пранди, се нуждае да спечели един гейм днес срещу Модена, за да се класира на полуфиналите. Мачът ще е паметен за бившия ни национален селекционер, който ще запише своя мач № 1000 в италианската серия "А1".