Марица (Пловдив) записа шести пореден успех в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки надиграха Перун (Варна) с 3:0 (25:15, 25:8, 25:19) в отложена среща от третия кръг в НВЛ.

Официален дебют за първия отбор на Марица направи Маргарита Гунчева.

Маричанки не срещнаха трудности в двубоя и спечелиха първата част с 25:15, втората беше спечелена с 25:15, втората с 25:8, а третата с 25:19.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 14 точки, Добрина Христоскова добави 9, а Боряна Ангелова завърши със 7. За Перун най-резултатна стана Дарина Киндова с 11 точки.

Вчера шампионките играха и с ДКС Варна (Варна), но двубоят беше прекратен при 1:0 за Марица и 12:8 във втория гейм, заради авария с електозахранването във Варна. От НВЛ обявиха, че мачът ще се играе на друга дата, която ще бъде обявено допълнително.

Пловдивчанки завършиха първия полусезон в НВЛ с шест победи от шест мача, пълен актив от 18 точки и само един загубен гейм.

Марица ще приключи годината на 21 декември с гостуване на руския Динамо-Ак Барс (Казан) в третата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.