Мъжкият национален отбор по волейбол постигна седма поредна победа на Световното първенство по волейбол в Япония.
Във втория си мач от втората фаза на Шампионата на планетата избраниците на треньора Мартин Стоев победиха в Хирошима, пред около 4 000 зрители състава на Германия с 3:1 гейма (22, -23, 20, 18). Мачът продължи час и 40 минути.
Отборът ни остава без загуба от началото на турнира, като една победа в оставащите два мача от втората фаза на надпреварата ще осигури на тима ни място на полуфиналите.
За отбора на Германия това бе трета загуба в Япония.
Мартин Стоев започна мача със състав: Евгени Иванов, Жеков, Казийски, Николов, Гайдарски, Константинов и либерото Салпаров. От обичайната стартова шестица отсъстваше Христо Цветанов, като на негово място бе Гайдарски.
Българите започнаха мача неубедително, като от самото начало на първия гейм съперника дръпна в резултата. Волейболистите ни успяха да стигнат до равенството при 15:15 точки. Отличната игра на Владо Николов бе в основана на обрата в гейма, като българите поведоха за 23:22 точки и до края на гейма не дадоха точка на германците. Силни изяви имаха и Гайдарски и резервата Алексиев.
Вторият гейм започна точка за точка до 13:13 точки. Последва серия за Германия от седем последователни точки, като в основата на разиграването на съперника бе влезлия като резерва Роберт Кром. Именно Кром и Пампел бяха и най-силните в мача за отбора на Германия.
Германците взеха гейма с 25:23 точки, като това бе и най-продължителната част от мача.
Началото на третия гейм бе за съперника, като първото техническо прекъсване дойде при две точки преднина за Германия. Тогава дойде и пробуждането на Матей Казийски, като при негов начален удар българите обърнаха развоя на частта до 10:8 точки. Краят на гейма дойде при 25:20 точки в наша полза.
В четвъртия гейм съпротивителните сили на германците стигнаха само до 8:6 точки в тяхна полза при първото техническо прекъсване. Последваха седем поредни точки за българския тим при начален удар на Владо Николов, което окончателно отказа съперника.
Най-резултатен за българския тим бе Владимир Николов с 24 точки, който бе и реализатор №1 в мача. Матей Казийски се отчете със 17 точки, Гайдарски и Пламен Константинов имат на сметките си по 9 точки. Евгени Иванов остана с 6, а Жеков и Алексиев с по 3 точки.
За отбора на Германия 15 точки направи Пампел, 14 добави Кром, а Бьорм остана с 11 точки.
В следващия си мач, във вторник сутринта от 4 часа българско време избраниците на треньора Мартин Стоев срещат състава на Франция.
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 3, Владимир Николов 24, Матей Казийски 17, Пламен Константинов 9, Евгени Иванов 6, Красимир Гайдарски 9, Теодор Салпаров-либеро (Тодор Алексиев 3, Даниел Пеев, Христо Цветанов, Боян Йорданов)
ГЕРМАНИЯ: Маркус Поп 3, Зимон Тишер 1, Бьорн Андрае 11, Крисиян Пампел 15, Ралф Бергман 7, Щефан Хюбнер 9 – Томас Крьогер-либеро (Йохен Шьоопс, Франк Дене 2, Роберт Кром 14, Марк Зийбек 1, Норберт Валтер 1)
zidane
на 26.11.2006 в 12:41:54 #168айде пичове, че окъсняхме
zidane
на 26.11.2006 в 12:41:19 #167именно де, но талянците са напред, деба, 443-384 ние - 450-402 тва казвам, баси как се скарахме за няма нищо
Mаral
на 26.11.2006 в 12:37:15 #166зна4и грешно съм смятал в предния пример но ше дам друг пример 1 отбор 400-350 плус 50 коеф - 1,1428 2 отбор 650-590 плус 60 коеф - 1,101 първиа отбор е по напред заради коеф въпреки че вторив е с по добри то4ки
zidane
на 26.11.2006 в 12:34:39 #165я пак провери сметката
Mаral
на 26.11.2006 в 12:31:05 #164това което се опитва да каже мечо е 4е ако един отбор има 450 - 400 тоест плус 50 а другия 600-560 тоест плус 40 втория отбор е по напред в класирането шото има по добър коефициент независимо 4е то4ките саму по зле отбор 1 - 0,8888 отбор 2 - 1,07 сега ясно ли е ?
хурo
на 26.11.2006 в 12:27:20 #163zidane
на 26.11.2006 в 12:17:09 #162мечо, аре наздраве за днешната победа и стига глупости сме писали, че трябва да излизам... факта е, че ни требе още една победа - ти си избери от кого ще я земем
айде със здраве на всички и доскоро с добри новини, надявам се 
zidane
на 26.11.2006 в 12:15:21 #161за победителя бе животно
zidane
на 26.11.2006 в 12:13:50 #160Me4o Регистриран на: 10.04.2006, 23:38 Пуснато на: 26.11.2006, 14:09 12 17-Nov TUN-KOR 3-2 (25-22 24-26 17-25 28-26 15-13) 109-112 = +3 нали така? и внимавай в ленгуиджа, пич
zidane
на 26.11.2006 в 12:10:37 #159момци, следното питане имам аз: точковия коефициент на база среден ръст на отборите ли пресмятате
D-Formation
на 26.11.2006 в 12:07:44 #158така е пичове - по този регламент трябва само да биеш и то с възможно по-голяма разлика, без да допускаш тайбреци и това е - хайде още една победа над франсетата и сме на полуфинала
Mаral
на 26.11.2006 в 12:04:48 #157Мечо е прав не гледайте точките е точковия коефициент щото има разлика....той си и сметнат коефициента в страницата на фивб...обаче при едни 5 сетови мачове дори да загубим можем да изпреварим по коефициент другите отбори....проверете рактически а не говорете наизуст.....това наистина е абсурдно но си е така.....
zidane
на 26.11.2006 в 11:57:05 #156ти постингите четеш ли си бе, муджахидин мечо? две загуби и плюс резултат? аре бегай си в голямата гора, мечо пух, играй си с прасчо и кристофър робин...
Traqn
на 26.11.2006 в 11:50:44 #155абе тряскаме една 3-ка на тея негри французите да им върнем за Световната лига
zidane
на 26.11.2006 в 11:37:05 #154Второ ние ако паднем 2 пъти можем да излезем от двата мача с "+" точков коеф.?????????? Мечо, внимавай по математика и не казвай чеп в час на класния
zidane
на 26.11.2006 в 11:26:59 #153и ние - не забравяй - бразил и ние
zidane
на 26.11.2006 в 11:25:13 #152господин математик - талянците ни водят дотук точно с 11 точки въпрос – с колко бият франция и с колко ние правим 2 загуби нема ли победа - нема и кеф тва е положението
njаkoi
на 26.11.2006 в 11:14:22 #151Кю, И аз съм на същото мнение за мача с Франция. Просто този турнир е различен.
Stenlyaka
на 26.11.2006 в 11:07:17 #150хайде чао , Господа време за лека дрямка
q
на 26.11.2006 в 11:04:54 #149няма проблем