Волейболистките на САЩ победиха Холандия с 3-0 (25-23, 25-18, 25-19)  и заедно с Китай, са двата отбора без загуба в турнира за Световната купа, провеждащ се в Япония. В надпреварата участват 12 тима от всички континенти и е втората световна за годината след "Лигата на нациите".

За победителките най-резултатни бяха Джордан Ларсон и Келси Робинсън. Бомбардирката Лонеке Сльотерс беше ограничена до само 10 точки за Холандия.

Резултати от шестия ден на Евроволей 2019

България почти сигурно ще срещне Словения на осминафинал

В първия мач от четвъртия ден в Хамаматсу световните и европейски шампионки от Сърбия дадоха гейм на аутсайдера Аржентина - 301 (25-23, 25-18, 25-19). Сръбкините са без двете си звезди Тияна Бошкович и Бранкица Михайлович и нямат претенции за трофея. До момента те са с две загуби. Трета среща от групата ще бъде между шампиона на Южна Америка Бразилия и сребърните медалистки в Афика - Кения.

В Йокохама Русия се наложи над Южна Корея с 3-0 (25-18, 29-27, 25-12). Корейките сюрпризираха домакина Япония в понеделник, но нямаха аргументи срещу мощните рускини, особено в третия гейм, в който записаха само 12 точки.

В момента Китай играе с Доминикана, а след това Япония ще срещне африканския шампион Камерун. Камерунките бяха на прага на сензация в понеделник, когато играха пет гейма срещу Доминикана.

По всичко личи, че победителят ше излезе измежду САЩ и Китай, които ще се срещнат в понеделник. Турнирът се провежда по класическата система "всеки срещу всеки".