Утре ще приключи груповата фаза на мъжкия Евроволей 2019, която се провежда в четири държави. Българските волейболисти вече изиграха и петте си срещи и се класираха на трето място в група "А". Така те чакат развръзката от днешните двубои в Любляна, за да научат следващия си съперник.

България взе гейм на Италия, но не успя да запише победа, следват 1/8-финалите

Националите ни регистрираха второ поражение в груповата фаза

На 90% това е тимът на Словения, който вчера най-изненадващо загуби в три гейма от Северна Македония. Словенците могат да спечелят и първото място в потока, но това може да се случи само след чиста тригеймова победа срещу Русия. Тогава бългаите ще срещнат един от фаворитите за титлата Русия.

Турция е третият вариант. Но това граничи с фантстиката, защото югоизточните ни съседи трябва да победят Финладия с 3-0, Русия да се наложи над Слвения с 3-0 и общата точкова разлика в полза н Турция трябва да е 66 точки.

Група "А" в Монпелие (Франция):

Португалия - Гърция 3-1 (19-25, 25-21, 25-23, 25-17)

Италия - България 3-1 (22-25, 25-23, 25-21, 25-17)

Днес Франция и Италия ще опредлят победителя в потока. Португалия има нужда от два гейма срещу Румъния, за да бъде следващият съперник на Русия. Румънците имат своя шанс с тригеймова победа. Отборът на Гърция приключи мачовете си, но се надява на четиригеймова победа на Румъния, за да продължи напред.

Група "B" в Антвептен (Белгия):

Испания - Австрия 3-2 (25-23, 26-28, 25-23, 23-25, 15-11)

Белгия - Словакия 3-0 (25-23, 25-20, 25-15)

В Антверпен срещите вървят с един ден закъснение. Тук Белгия и Сърбия са сигурни осминафиналисти. Другите два тима ще бъдат определени след срещите Словакия - Германия днес и Германия - Испания утре. Словаците са в по-добра позиция, защото имат победа срещу Испания.

Група C" в Любляна (Словения):

Северна Македония - Словения 3-1 (26-24, 30-28, 19-25, 26-24)

Турция - Беларус 3-1 (25-21, 26-24, 20-25, 25-19)

В тази група голямата изненада са двете победи на Северна Македония, която приключи мачовете си. Финландия има нужда от победа срещу Турция, за да вземе четвъртата квота. В противен случай македонците ще играят на осминафинал с победителя от мача Франция - Италия.

Група "D" в Амстердам (Холандия):

Полша - Черна гора 3-0 (25-10, 25-17, 25-19)

Холандия - Естония 3-1 (22-25, 25-19, 25-19, 25-20)

Тук световният шампион Полша има огромно предимство и със сигурност ще заеме първото място. Домакините от Холандия са втори, а Украйна на практика също ще продължи напред. Четвъртото място ще се реши в директния сблъсък Чехия - Черна гора., който ще се играе утре.