Днес се изигра четвъртия кръг от олимпийската волейболна квалификация в Япония. Двата европейски фаворита спечелиха трудни победи, но практически се класираха за игрите в Рио.

Французите изиграха един особен мач с Австралия. След като загубиха първите два гейма на 22 и на 18, „кенгурата" спечелиха третия с 25-16. Четвъртият гейм беше невероятна драма завършила при резултат 44-42 за европейските шампиони. В срещата бяха отбелзязани общо 217 точки, докато в следващия петсетов мач сборът от точките бе 197. Австралиецът Пол Керъл записа 34 точки в своя актив. За “петлите" Антонин Розие направи 23 точки.

А този петсетов мач можеше да донесе най-голямата изненада на турнира. Китайците, по силни от всякога, поведоха с 2:0 сета срещу световните пампиони от Полша. След това „Дружина полска" се мобилизира и спечели четвъртата си победа в турнира след 25-16, 25-17 и 15-10. Най-резултатен беше Бартош Курек с 22 точки. За Китай над всички бе Жанг Чен с 17 точки, следван от Дай Чингиао с 16 точки.

В другите две срещи Канада натупа аутсайдера Венецуела с 3:0, а Иран почти приключи със шансовете на домакините за Рио след 3:1.

Световните шампиони по волейбол обърнаха европейските

Полша с единия крак на в Рио

Утре за срещите от петия кръг. В петък е почивен ден. В събота и неделя са последните срещи. В неделя е решителната среща между Канада и Китай, която най-вероятно ще определи последният класирал се за Рио.

Класиране: 1. Полша 4 победи, 2. Франция 3 победи, 3. Иран 3 победи, 4. Китай 2 победи, 5. Канада 1 победа, 6. Австралия 1 победа, 7. Япония 1 победа, 8. Венецуела 0 победи.