Волейболистките на ЦСКА постигнаха втора петгеймова победа в турнира за Купата на България. Днес те се наложиха над вицешампионките от Раковски (Димитровград) с 3-2 (23-25, 25-12, 12-25, 25-14, 15-5) и направиха много сериозна крачка за класиране на полуфинал.

Волейболистките на Славия ще се опитат да нарушат хегемонията на Марица

"Белите" ще използват три легионерки в днешния си мач

Мачът беше оспорван, но с изключение на първия гейм се получиха големи разлики в резултата. За това независимо от петте гейма продължителността беше по-малка от 2 часа. Димтровчградчанки повеждаха на два пъти, но се сринаха тотално в последните две части, в които спечелиха общо 19 точки.

Снимка 291489

В петия гейм победителките направиха няколко последователни точки директно от начален удар и бяха на прага да го спечелят на 3.

ЦСКА има две победи, но на теория все още не е на полуфинал. Това ще се случи при успех на вечния съперник Левски над ЙЕБ-Шумен в следващия мач. Волейболистките на Раковски, след като направиха много силен сезон не можаха да играят на същото високо ниво в мачовете за Купата и отпаднаха от надпреварата.