С победа и загуба за родните волейболни национали започна новия сезон в най-силното първенство в Европа - италианското. В елитната дивизия серия А1 Кунео с Владимир Николов бе изненадан от Марми Ланца Верона и отстъпи с 0:3 като домакин. Европейския клубен шампион Тренто пък даде само гейм на завърналия се сред най-добрите Андреоли Латина.

В "Паласпорт ди Кунео" пред 2500 свои привърженици Владимир Николов и съотборниците му не успяха да се противопоставят на Марми Ланца Верона. Капитанът на родните национали единствен от съотборниците си игра на ниво. Николов стана най-резултатен с 18 точки, показа най-добра ефективност от нападателите, след като завърши успешно 59% от атаките си. Владо завърши и с две точки от блокада, което го направи и №1 и на този елемент.  Гостите обаче превъзхождаха в отборните показатели на всички елементи. Най-резултатен за състава бе италианският национал Михал Лашко с 15 точки.

В "Палатренто" воден от новия си капитан Матей Казийски местният Итас би 3:1 Андреоли Латина. Българинът стана втори по резултатност след като реализира 16 точки. С най-много се отчете завърналият се след повече от две години прекъсване кубинец Османи Хуантрена. Той отбеляза 22 точки. Матей записа една успешна блокада, 41% позитивно посрещане, и 54% ефективна атака. С по осем блокади се отчетоха Хуанторена и италианския национал Емануеле Бирарели.Дебют в първенството направи Цветан Соколов. Той се появи още във втория гейм, а от третия остана на полето вместо бразилеца Леандро Висото. Цецо приключи със седем точки, една блокада и 46% ефективност на атаката.

Въпреки желанието си за успешен старт националният селекционер Силвано Пранди дебютира начело на Модена с поражение. Един от грандовете на италианския волейбол отстъпи с 2:3 на носителя на купата Лубе Банка Мачерата. Модена обаче бе на крачка от пълен обрат след като започна срещата с пасив от два гейма, успя да изравни и загуби тайбрека с 13:15. Фантастичен мач за отбора на Професора изигра кубинеца с италиански паспорт Анхел Денис. Той отбеляза 31 точки и бе избран за най-полезен. За Лубе Банка Мачерата с 24 точки се отчете Игор Омрцен.

Роденият у нас и играещ с италиански паспорт Христо Златанов и съотборниците му от Пиаченца спечелиха като гост на Призма Таранто с 3:1. Еър Злати се отчете с девет точки, 55% на посрещане и 37% в нападение. За най-полезен пък бе избран Лионел Маршал.

В следващия кръг Итас гостува на Вибо Валентия с Венци Симеонов, Кунео ще играе в Латина с местния Андреоли, Модена вероятно ще пътува за Монца за мача си с преместилия се там Акуа Парадизо Габека, а шампиона Пиаченца ще дебютира пред собствената си публика с мач срещу Лорето.