Нефтохимик 2010 спечели с категоричното 3:0 (25:13, 25:11, 25:15) у дома срещу Струмица в първи мач от квалификационния турнир за Шампионската лига по волейбол, който се провежда в зала "Младост".

Гостите от Република Северна Македония бяха сериозно отслабени, след като се разбра, че трите им нови попълнения не са получили картотеки от европейската конфедерация. Воденият от треньора Кире Ричлиев се яви в Бургас със само 11 състезатели.

Волейболният Нефтохимик загрява за Суперкупата с турнир в Стара Загора

Мачовете трябва да се проведат в старозагорската зала "Иван Вазов"

Това помогна изключително много на българския шампион, който изцяло контролираше събитията на полето пред над 400 зрители в зала "Младост".

Бургазлии бяха най-категорични във втория гейм, когато спечелиха с 25:11, а двубоят продължи само 69 минути.

Пакистанският диагонал Мурад Хан завърши като топреализатор на мача с 18 точки, с 6 пункта и втори по резултатност от Нефтохимик беше словакът Марсел Лукс.

За гостите Владо Милев отбеляза 9 точки.

В събота от 20:00 часа Нефтохимик 2010 ще се изправи срещу унгарския Фино Капошвар, който по-рано днес се справи с 3:1 с Будва от Черна гора.