Черно море БАСК (Варна) записа първата си победа във Висшата лига, след като в мач от трети кръг се наложи с категоричното 3:0 (25:22, 27:25, 25:20) над Раковски-1964 (Севлиево). Двубоят се игра в Добрич заради наказанието, което варненци изтърпяват след скандалите в първия кръг.

След края на мача, от лагера на Раковски-1964 остро се оплакаха от спорни отсъждания на реферите Чавдар Марев и Красимир Манолов, но за щастие до инциденти не се стигна.

В софийското дерби УНСС се наложи с 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 27:25) като гост на Пирин Йел-ЛТУ в зала Икономист. В последния гейм домакините имаха преднина от шест точки и достигнаха до два геймбола, но играчите на УНСС ги неутрализираха и спечелиха три точки от двубоя, с което се изравни поне за 24 часа с лидера Виктория Волей.